Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! [ Giriş YapRSS Yayın Akışı

 

Masaj Ankara Kızılay

  • Listelenen: 15 Kasım 2013 18:30

Tanıtım:

Masaj Ankara Kızılay

Masaj; sağlıklı bir yaşam için bedenin gereksinim duyduğu bir fiziksel uygulamadır. Ayak, sırt, omuz ve kollara yapılan her masaj uygulamasının belli bir kural ve düzen içinde sistemli olarak yapılması gerekmektedir. Vücudun rahatlamasını ve gerekli hormonların salgılanmasına yardımcı olan masaj kesinlikle alanın da eğitimli ve uzman kişilerce yapılmalıdır. İnsan psikolojisi için de oldukça faydalı olan masaj Ankara Kızılay civarında yer alan masaj salonları yüksek standartta kalite ve hizmet anlayışıyla hizmetleri ile bilinmektedirler.

Günümüzde Uzakdoğu temelli masajın, batı kökenli SPA uygulamaları ise masajın bir türü olarak tüm dünyada yaygın olarak kullanılmaktadır. Uzakdoğu kökenli masajlar ise batı tekniğinden çok beden-ruh-düşünce üçgenindeki uyumu korumaya yönelik daha çok spirituel özellikleri olan masaj uygulamaları olarak binlerce yıl öncesinden günümüze ulaşmış olan çeşitleridir. Özellikle masajla birlikte kullanılmakta olan aromatik yağlar ile vücutta yaratılan friksiyon etkisi ve koku ile oldukça rahatlatıcı ve onarıcı etkiler sağlamaktadır.

Masaj Ankara Kızılay Uygulamaları

Geçmişi nerde ise insanlık tarihi kadar eski bir geçmişe sahip masaj, fizyolojik ve psikolojik rahatlamanın yanı sıra ağrı tedavisi ve genel sağlık açısından oldukça faydalı bir uygulamadır. En basit tarifi ile vücuda uygulanan dokunma, ovma ve bası hareketleri ile bölgedeki kan dolaşımının artmasını, kas ve sinir sistemini rahatlamayı sağlayan uygulama olan masaj aynı zamanda vücutta rahatlama ve keyif sağlamaktadır. İnsan vücudu için birçok açıdan oldukça olumlu etkileri olan masaj Ankara Kızılay ve çevresinde yer alan kaliteli salonları ve uzman personeli ile fizyolojik, mekanik ve psikolojik olarak da etkili olmaktadır.

Ritmik ve akıcı sıvazlamalar bir masajın temelini oluşturan hareketlerdir ve masaj sırasında en fazla kullanılmakta olan hareket türüdür. Sıvazlama hareketleri yağ sürmek ve diğer temel teknik hareketlerin birbiri ardına yapılması şeklinde devam etmektedir. Masaj yapılırken bir sonraki hareketin ne olacağı uygulanan masa tekniği çerçevesinde belirlenir. Masajın hızı ve basınç oranı değişimi ile vücut masajı yapılmaktadır. Masaj sırasında uygulanmakta olan yavaş hareketler sakinleştirici, sert hareketler ise uyarıcı olarak kullanılır. Sıvazlama şeklinde yapılan hareketler kan dolaşımını düzenler, gergin kasları gevşetir ve sinirleri yatıştırmak için kullanılır.

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....